ZAPOZEW EDYK.TALNY.
Gazeta Wielkiego Xięstwa Poznańskiego 1838.11.03 Nr258
Czas czytania: ok. 2 min.Ponieważ Antonina z Dygasiewiczdw Goślinowska, małżonka Stanisława Goślinowskiego dziedzica óóbr Z ł o t n i k w powiecie Poznańskim, twierdzi, iż instrument notaryczny, przez małżonka jej na pretensyą ulacyjną tal. \6,666 sgr. '20 dla niej wystawiony z dnia 29. Stycznia r. 1832., który stosownie do wydanego wykazu hypotecznego de dato Poznań dnia 24. Grudnia r. 1832. na Złotnikach w Rubr. III. Nr. 13. według dekretu II dnia 21. Listopada r. 1832. zaintabułowanym został, zgubiła, przeto zapozywają się na wniosek małżonków Antoniny i Stanisława Gośiinowskich wszyscy, którzy do summy tćj i instrumentu na takową wystawionego jako · właściciele, cessyonaryusze, posiedziciele zastawni, albo dzierzyciele pretensye roszczą, aby takowe w terminie_na dzień 14. Grudnia 1838. przed Deputowanym Ur. Rasper Referendaryuszem w miejscu zwykłem posiedzeń sądowych wyznaczonym podali, albowiem w razie przeciwnym z takowe mi wyłączeni zostaną, i amoTtyzacya instrumentu tego nastąpić ma. Nadmienia się przytem dla wiadomości, iż pretensyą ta także na Pawłowicach zabezpieczoną była, jednakowoż na dobrach tych wymazaną została. Poznań, dnia 2. Sierpnia 1838.
Królewski Główny Sąd Ziemiański.
Wydział I.
W poniedziałek dnia 5. m. b. zrana o godzinie 10. zostaną 5 koni na placu Bernardyńskim za gotową zaraz zapłatę najwięcej dającemu sprzedawane. Poczt hal tery a w Poznaniu.
s Z u w a c lis do podłogi w rozmaitych kolorach wyrabia i sprzedaje funt po 5 sbrgroszy.
F. Seidemann mydlarz.
.y Fortepianów w kształcie s k r z y d e ł i S t o l i k ów, z najl e p szyc h fabryk B e rlina, H am bu r g a i "Wrocławia, z najpiękniejszym dźwiękiem i z najprzedniejszych gatunków d r z e w a , jako też d r z e w a P o l i x a n d er, Jocorando, mahoniowego i wiśniowe g o , zaleca ących się prócz tego d o b r ą budową, mam teraz przez bezpośrednie nadsełki znaczny wybór w moim składzie. C e ny fa bryczne są jak naj słuszniej sz e; daję naj pewniejszą gwarancyą na przydłuźszy czas za moje instrumenta i przystaję na terminalne wypłaty z strony pewnych kupicieli, Mowy skład fortepianów obcych najlepszych fabrykantów u Lud wikaF alka wrynKuNr, 89.
W domu Reissigerów.
Poznań w Listopadzie 1838.
Wniedzielę dnia 4. Listopada 1838 r.
będą mieli kazanie
Nazwy kościołów.
przed południem.
W kościele katedralnym W kościele farno S. Maryi Magdaleny S. Wojciecha , Bernardynów .
(Parafia Sw. Marcina.)x. Multyszewski
. ,
- Mans. Grandke - Pr, Urbanowicz - Prob. Kamieński
Franciszkanów (Parafia Św. Rocha)
W ciągu tygodnia od d. 26. Paźdz.
al dj 1. Listopada 1838po południuurodziło się chło- dziepców. wczątpłe i płci mesk. źeiiskumaiłoślub wzięło parx. Mant. Grandke
Dominikanów Kapł. Krajewski W klaszt, sióstr miłosierdzia Pro b Dyniewicz W ewangelickim S.Krzyża Superint. Fischer W wa i ffi :ft.. fiWctt f fł: lm8RH8lfz W kościele garouoaowyin azn.Dr,VVaUher
Pastor Friedrich
Jgół l 2 1 410 i 10 ł 15 'U"
Powyższy artykuł jest częścią publikacji Gazeta Wielkiego Xięstwa Poznańskiego 1838.11.03 Nr258 dostępnej w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku. Właścicielem praw jest Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu.