FAHUIAPZ

Kronika Miasta Poznania: kwartalnik poświęcony problematyce współczesnego Poznania 1990.04/06 R.58 Nr2

Czas czytania: ok. 1 min.

Sprostowanie Hanny Bielskiej

Bielskiej. Pani Bielska ofiarowała mi fotografię z przeznaczeniem do publikacji w przygotowywanej wówczas przeze mnie do druku dokumentalnej książce Poznań 1945. Kronika wydarzeń (Wydawnictwo Poznańskie 1986). Wtedy właśnie na odwrocie fotografii zanotowałem, iż obok ofiarodawczyni siedzi Mieczysław J asiecki. Z braku miejsca, fotografia nie ukazała się w książce. Kiedy więc pojawiła się okazja opublikowania zdjęcia w "Raptularzu" - skwapliwie z niej skorzystałem. Błąd pozostaje błędem. Różnica między książką a "Raptularzem" - wielka. W wydrukowanej książce błędu faktycznie sprostować nie można (dopiero w następnym wydaniu), w "Raptularzu" - można.

NIE WACŁAW A ANTONI

Nieszczęścia chodzą parami. To, o którym piszę wydarzyło SIę w zeszycie "Kroniki" nr 2/88 (s. 201-202), a więc o rok wcześniej. W "Kronice wydarzeń" pod datą 21 marca 1987 r. zamieściłem wzmiankę takiej treści:

Powyższy artykuł jest częścią publikacji Kronika Miasta Poznania: kwartalnik poświęcony problematyce współczesnego Poznania 1990.04/06 R.58 Nr2 dostępnej w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku. Właścicielem praw jest Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu.
Do góry