29. XII. 1949. OTWARCIE PAŃSTW. WOJ. LECZNICY DLA ZWIERZĄT.

Kronika Miasta Poznania: kwartalnik poświęcony sprawom kulturalnym miasta Poznania: organ Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania 1950.03 R.23 Nr1

Czas czytania: ok. 1 min.

Lecznica znajduje się w Junikowie i jest największym tego rodzaju zakładem w Wielkopolsce. Sprawuje ona opiekę nad przeszło 100 lecznicami zwierzęcymi w powiatach. Tu znajdują też pomieszczenia chore zwierzęta z Poznania i okolicy.

31. XII. 1949. OTWARCIE DOMU ODZIEŻOWEGO.

Przy ul. Paderewskiego w Poznaniu otwarto największy w Poznaniu Dom Odzieżowy Centrali Handlowej Przemysłu Odzieżowego. Dotychczas założono już w naszym mieście 11 sklepów C H P O . Poznański Dom Odzieżowy jest piątym tego rodzaju w Polsce obok szczecińskiego, wrocławskiego, katowickiego i łódzkiego. Na parterze poznańskiego Domu Odzieżowego mieszczą się działy konfekcji damskiej, męskiej i dziecięcej. Piętro przeznaczone jest na tzw. konfekcję ciężką. Dom Odzieżowy obsługuje przeciętnie 1.000 klientów dziennie, zaopatrując w odzież poznański świat pracy.

1. I. 1950.

PRZEDMIEŚCIE ANTONIN ZELEKTRYFIKOWANE.

Staraniem Komitetu Dzielnicowego i dzięki pomocy finansowej Zarządu Miejskiego, z funduszów akcji "R" zelektryfikowano przedmieście Poznania, Antonin. Prace elektryfikacyjne zakończono na tydzień przed zaplanowanym terminem, co w sumie przyniosło znaczne oszczędności.

30. I. 1950.

OTWARCIE MODELARNI.

Przy szkole podstawowej nr 48 na Osiedlu Warszawskim najmłodsi konstruktorzy lotnictwa otrzymali nową pracownię. Placówka ta udostępnia praktycznie wiedzę lotniczą naszej młodzieży. W nowych pomieszczeniach "Warsztatów małego lotnictwa" praCUje już pilnie gromada uczniów poznańskich.

Powyższy artykuł jest częścią publikacji Kronika Miasta Poznania: kwartalnik poświęcony sprawom kulturalnym miasta Poznania: organ Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania 1950.03 R.23 Nr1 dostępnej w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku. Właścicielem praw jest Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu.
Do góry