.29. I. 1949,

Kronika Miasta Poznania: kwartalnik poświęcony sprawom kulturalnym miasta Poznania: organ Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania 1949 R.22 Nr1

Czas czytania: ok. 1 min.

31. I. 1949,l, II. 1949,

1. II. 1949,

5, II. 1949.

7. II. 1949.

wlanego, stanie gmach Muzeum Miejskiego, odbu. dowany według starych wzorów. ODBUDOWA BAZARU, W związku z lv1iędzynarodowymi Targami Poznań.. skimi przystąpiono do odbudowy Bazaru, przeznaczając go na hotel. Prace prowadzi Oddział L Państw. Przeds. Budowlanego, według projektu Państw. Centralnego Biura Projektów Architekt.

i Budowlanych. Prace na akord prowadzi się na trzy zmiany. Bazar, którego odbudowa trwałaby w zwykłych warunkach rok, zostanie oddany do użytku z dniem otwarcia lv1iędzynarodowych Targów Poznańskich, w kwietniu, czyli za trzy miesiące. OTWARCIE 5WIETLICY POZNAŃSKIEGO ZJED.

PRZEDS. BUDOWLANYCH.

Jest to jedna z najpiękniejszych i najnowocześniej urządzonych świetlic robotniczych w Poznaniu. OTWARCIE TRZECIEGO WZORCOWEGO SKLEPU DETALICZNEGO PAŃSTW. CENTRALI HANDLOWEJ DLA DZIELNICY ŁAZARZ.

OTWARCIE PIERWSZEGO PRZEDSZKOLA RTPD PRZY DYR. POCZT I TELEGRAFÓW.

OTWARCIE DRUGIEJ W POZNANIU "PIJALNi MLEKA" .

Popularne "Bary Mleczne" organizowane przez Spółdzielnie Mleczarskie cieszą się na terenie Poznania dużą popularnością. Korzystają z nich przede wszystkim ludzie pracy, Poza tym "Bary Mleczne" coraz skuteczniej rywalizują z wyszynkami, oddając walce z alkoholizmem dużą przysługę. TRADYCYJNY WIENIEC NA GMACHU "CEN.

TRALI RYBNEJ".

Gmach "Centrali Rybnej", którego budowa wyniesie około trzydziestu milionów złotych,. w podziemiach pomieści zamrażalnię, chłodnię, przechowalnie konserw. Całość . stwa nastawi się na zaopatrzenie Poznani śle ryby.

Powyższy artykuł jest częścią publikacji Kronika Miasta Poznania: kwartalnik poświęcony sprawom kulturalnym miasta Poznania: organ Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania 1949 R.22 Nr1 dostępnej w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku. Właścicielem praw jest Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu.
Do góry