KRONIKA MIASTA POZNANIA

Kronika Miasta Poznania: kwartalnik poświęcony sprawom kulturalnym stoł. m. Poznania: organ Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania 1938 R.16 Nr4

Czas czytania: ok. 1 min.

"Tydzień Muzyki Polskiej w Poznaniu" wykazał, jak głęboko muzyka wrosła w serca Polaków, jak stała się potrzebą codzienną, wykazał, że przez odrodzenie piękna w Polsce zaklętego w tajemnicę muzyczriego słowa, piękna, które uszlachetnia i podnosi duszę człowieka ku rzeczom wyższym, dojść można do kulturalnego odrodzenia Narodu. Ziarno tej myśli szlachetnej rzucił pierwszy Poznań. Oby szczęśliwą ręką!

J. T. Dybowski

Przypisek: Podajemy powyżej prostą relację o przebiegu "Tygodnia Muzyki Polskiej". "Kronika Miasta Poznania" zobowiązana jest ponad to ustalić przedhistorię i prace przygotowawcze do tegoż "Tygodnia". .Jest to niezbędne tym bardziej, że w książce poświęconej "Tygodniowi" a następnie w licznych artykułach prasowych ukazało się szereg nieprawdziwych informacji na temat inicjatorów i organizatorów Tygodnia. W interesie prawdy historycznej trzeba to w piśmie naszym ustalić. Uczynimy to z pewnych szczególnych przyczyn nie w niniejszym, lecz w następnym numerze "Kroniki". Przedstawimy wówczas szczegółowy przebieg prac wstępnych i przygotowawczych oraz udział w nich interesowanych osobistości.

Redakcja.

Powyższy artykuł jest częścią publikacji Kronika Miasta Poznania: kwartalnik poświęcony sprawom kulturalnym stoł. m. Poznania: organ Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania 1938 R.16 Nr4 dostępnej w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku. Właścicielem praw jest Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu.
Do góry