OBWIESCZENIE.

Gazeta Wielkiego Xięstwa Poznańskiego 1817.06.11 Nr47

Czas czytania: ok. 5 min.

Dobra Parzenczewo, Lubiachowo, Kotusz i WąbUwo, w Powiecie Kościańskim sytuowane, na instancya D*pe»yul jeneralntgo Królewskiego Sadu Ziemiańskiego w Poznaniu od świętego J<ina r. b. drogą publ czuey licytacyi w Izierzawę wypusczonemi bydź maią. Termin licytacyi tey wyznaczonym test na dzień 20ty Czerwca r. b. w sali posiedzeń tuteyszego Sądu Ziemiańskego odbydź się muący, na który ochotę maiące i Kwalifikowane osoby ninieyszem w jywaią sie, z których więcey d Aiący, gdyby nieprzewidziane przeszkody zayśdź niemiah, przybicia sobie dzierżawy i zawarcia z nim potizebntgo Kontraktu spodziew-ć się może. O warunkach dzierżawy każdego czasu wReg'straturze tuteyszego Sąau Ziemiańskiego Zainformować się możni"; Wschowa dnia a. Czerwca i8'7> Rrolewsko - Pruski SAd Ziemiański.

OPWTETC Z EN IE.

N a tuteyszey Komorze Celney znayduie SIę iedna paka z;wisra ąca cśmnaście tbszek całych likieru, i sześć połbutelek także likieru. Wzywam zatem ninieyszem Właściciela tego likieru, aby zgłosiwszy się na tuteyszey Komorze, prawo własności onego udowodmł; leżeli bowiem to do t. Września L b. nie nastąpi, tedy Leczony likier przez publiczną licytacyą na rzecz Skarbu sprzedanym jsranie. w P o z n a n i u dnia 3 O . Maia 1817. KrólcwsKo-hTuski N-idzor Poborów.

Schrader.

OBWIESCZEN fE Po zmarłym kupcu Szabtlshm sprzedany na Kom« rze NQteyszey będzie tytuń Ukraiński w liściach 1 kraiany, 8 cetn. 98 jf- ważący, o godzinie lctey zrani unia 16. m. b ; c ęć kupna mający w terminie wyznaczonym stawić się zechcą, ą więcey daiącemu za złożeniem gotowizny, tytuń wręczonym będz.e. P o z n a ń dnia 7. Czerwca 1817.

Krolewsko-Pruska Komora Cełł i Konsumcyi.

Chełm i ck i.

O B W I E Ś C Z E N I E.

Uwiadomią sę ninieyszym Publiczność, iż z strony Policy i w tuteyszey rzece War c i e ozraczone zostały niźey wysczegolnione cztery mi ysca, w których się bespiecznie kąpać można, to iest:

1. Przy łąkach Karmelickich pod Rafałami.

2. Pizy łąkach Karmelickich przy Grobli.

3. Przy łąkach DominiKańskich.

4-. Przy łąkach do Kapituły należących przy granicy Chwaliszewa. Mieysca te będą przez tablicę oznaczone z napisem Polskim 1 Niemieckim: " Tu iest mmysce do kąpania," P o z n a ń dnia 5- Czerwca 1S17Dyrektor miasta i Policył.

Doniesienie o śmierci.

Długoletnią bolesną strawiona chorobą zeszła z tego świata dnia 24go Maia JPanna Maiyanna Bukowiecka, aby w wyższych odebrać krainach, nadgrodę cieipitń, od'ktorych więdnąc wkwiec e wieku, naymilszey w cnotliwey dobroczynności szukaia ulgi. Szlachetność iey duszy i rzadkie czystego serca zalfty, tein dotkliwszą czynią tg stratę oycu i bratu, którzy w niey iedyną opłakuią cotkę i siostrę. Czuli krewni 1 przyjaciele szanować będą słuszny nasz smutek, nieodmwiaiąc go wyraźnemi ud.iału oświadczeniami. G roń s k o pod Międzyrzeczem.

Xawery Bukowiecki, brat.

Uwiadomienie. Szanowney Publiczności mam honor donieść uniżenie, iż od Prześw. Sądu Ziemiańskiego Poznańskiego do Prześwietnego Sądu Ziemiańskiego Wschowskiego przeniosłem się.

P o z n a ń dnia 10. Czerwca 1817.

KauljuJs, Kommissarz Sprawiedl. 1 Notaryusz.

Doniesienie.

przepusczaIące

Niekleione prawdziwe i wody nie.

kapelusze męzkie sprowadził ) . Horn e t Freudenreich.

W aptece, przy narożniku szedostać można świeżey wody Zelter

Doniesienie.

rokiey ulicy, skiey. Donnsienie. ivl<im honor donieść S-.anowney Publiczności, iż gotowe stroie Damskie w różnym guście u ronie dostać można. W kamienicy P. G>ddenstein na Garbarach N ro 427. J. Goitomska.

Doniesienu. Wszelkie gatunki naypięknieyszego świeżego nasienia koniczyny otrzymał właśnie

Fryderyk BieleJeld.

Do pr zadani a. Wieś Izdebno, w którey znayduie się kościół parafialny z folwarkiem Sadki i młynem Zabiahhm, leżąca w Powiecie Wągro nia rail siedm, od Bydgosczy rail 4ry, od N akły mil 3, od Gniezna mil 3, od miasteczka Rogowa puł mili, z ieziorem, dobremi łąkami, pastwiskami, rolami do wszelkiego gatunku ziarna zdaenemi, iwolney ręki lest do sprzedania. Życzący sobie nabydi, każdego czasu w Izdebnie o szacunku i stanie gospodarstwa dowiedzieć się może. Część nieiaka summy pozostać może na gruncie podług układu. Sprzedaż dóbr.

Dobra Łagiewniki Kościelne z folwarkiem Wolą i wiia Ulexinern, ,ołoźone w Departamencie Bydgoskim, Powiecie Gmeznińskim, 4 mile od Poznania, 8 od Bydgoszczy, to od Torania, sa z wolney rgici do sprzedania. Dobra te maia wysiewu do 900 wierteli żyta w kaźdem z trzech pól, i raku wysiew iarzynny. Chować można do 3 o - O owite ia50sztufc bydła rogatego, siana iest dostatek, las na opał 1 torf, kilka stawów. Przy Łagiewnikach i Woli znayduie się rozmiar i mappa, oraz taxa sądownie sporządzona. Chęć kapną maiący powziąść mogą zupełną o wszystkiem informacyą od W Just. Kommis. Zaborowskiego w Poznaniu, lub od Dziedziczki Popowa Kościelnego w Powiecie Wągrowieckim. Dobra do sprzedania.

Wieś Dumasław mnieyszy, w Powiecie Wągrowieckim, DeparramencieBydgowskim, WoiewddzIwie Gnieznińskim, 4 mile od Nakła, 6 od Bydgoszczy, 4 mile od Gniezna, 2 A od Wągrowca położona, wśred'im zabudowaniu, w pierwszey, i drugiey klassy gruntu, maiąca wysiewu ozminneg-j 290 wierteli miary Pozmńskiey, tyleż wysiewu larzynnego letniego, łąk swoia potrzeb, pastwisko mierne, z ogrodami dobrems, sadem, wiatrakiem, mielcuchem 1 sutkami do niego naleźąeeroi, 1 sadzawkami 4ma, iestzwolney ręki od S'. Jana r. b. do sprzedania; o kondycyacb kupujący ochotę maiacy oowicdzieć się może nagruncie teyic wsi u właścicieli. P o z n ań dnia 3r, Maia 1817 roku.

Ignacy M-łathowski.

Jan Dhttrich.

Dzierżawy.

L Dwie wsie z folwarkiem, maiące wysiewa ozimego 300 wrertei, od Poz- anią 3. mile odległe, sa od S Jana r. b na trjy r-osobn-.- lata do dzierżawienia za wypłata z góiy summy dzierzawney.

JIU

2. Folwark maiacy 85- wierteli wysiewu ozimego, 6. mil od Poznania odiegiy, iest na iat 12 do puscztnu wdticrzawę. O warunkach dowiedzieć się można u podpisanego pod Nrtm 7 w rynku. Lankisch.

Do zadziu bawienia. D- bra Zydowo, tij'zyszkvtvo i Rosiwdrowo, w Powiecie Poznańskim, o dwie mile od Poznania, mile ud Warty położone, są od S. Jana r. b. z wolncy ręki na lat trzy óo wypusczenia; informacyą tak względem kondycyi dzierzaw-y, lako bezpieczeństwa dzierżącego, od właściciela w każdym czasie nowziąść można, dodaiąc, źe rzeczone dobra oddzielnie, to test: Zydowo 1 Krzyszkowo razem, Ruscworowo osobno, pusczoae Dydź niopą.

Do zadzierzawienia.

Dzierżawa mAPomarzany pod Kłeckiem, mil 4 od Poznania, 2. mile od Gniezna, 3. od Rogoźna, iest w trzechletnią dzierżawę do pusczenia; wysiewu iest żyta witrteli 200, ows* 600, ;rzyroa się z inwentarzem gruntowym lub Pussessora. Gospodarzy iest rolnych 8- Punkta do widzenia są u W. Jonemana Justiz- Kommissarza w Poznaniu lub na gruncie z Dziedzicem w układy zachodzić można. Pomarzany dnia 2. Czerwca 18i7.

Ceny zboża w Berlinie od dnia 30., Maia do dnia J. Czerwca (aĄigr.)

Tal. gr. fen.

Pszenica . . 4 20 Podleysza .4 17 Zyto 2 20 Podleysze ,. .2 «8 Jęczmień'. .2 JJ -g Podleyszy. .2 ó Mały Jęczmień ,-2 4 Podleyszy. .2 Owies .1 je Podleyszy 1 - 10 1 Słoma 11 tal. gr. 1 g Siano 1 - J4 1 ,20

Średnie ceny zboża w Wroclawiu dnia 5, Czerwca w nommaIn y m--i.ci.-I Pszenica 8 talio 11 t.oiak. Zyto 5 t.ilI. 10 40iafrt.

Jęczmień 4 talio 12 troiak. Owies itali, 20 troialc.

Powyższy artykuł jest częścią publikacji Gazeta Wielkiego Xięstwa Poznańskiego 1817.06.11 Nr47 dostępnej w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku. Właścicielem praw jest Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu.
Do góry