OBWIESCZENIE.

Gazeta Wielkiego Xięstwa Poznańskiego 1817.06.28 Nr52

Czas czytania: ok. 13 min.

N a instaucyą Opiekunów nieletniego Ur. Józefa U lat orskiego, dobra JP; ocjiy w Powiecie Kościańskim położone, eum atnnentm et pertinentns drogą pu.liczney licytacyi na rok ieden od S. lana r, b. w dzierżawę wypusczonemi bydź niaią. Do tegoż publicznego «dzierżawienia termin na dzień I2ty Lipca r. b. przed W. Ryli Assessoren), iako Dru towanym, w lokalu tuteyszego Sadu Ziemiańskiego wyznaczonym został, na który ochotę dzierżawienia maiące osoby wzywała się z tym dodatkiem, źe więeey daiącerAu dzierżawa dóbr wyżey wsporouionych za zezwoleniem Interessentow przysądzoną, i kontrakt z nim zawartym zostanie. O warunkach dzierżawnych w Registraturze podpisanego Sądu zainformować się można. Wschowa dnia 14. Caerwea 1817Królewsko-Pruski Sąd Ziemiański.

OBWIEŚGŻENIE."" N ależące do pozostałości niegdy UU r. Piotra i Rozalii tiuiskicli rmiżonkó w ruchomości, z złota, sreber, kłeynotow, faiansu, szkła, cyny, mieazi, ietastw, bielmy, pościeli etc. etc, składatącesię, na msnncyą opieki nieletniego U r. Jozeja Ulatatvskiego, w Prochach w Kościańskim Powiecie sytuowaney wii, na terminie dnia 14. Lipca r. b. przez W. Ujl Assessora, Delegowanego-, pizez publiczną licytacyi więeey dmącemu za gotową saraz w brrTII;cey kurs maiącey monecie zapitą sprzed Anemi bydź mai». O czeni Publiczność ninieyszćm uwiadomią się. Ws.chowa dnia 14. Czerwca 1817.

Królewsko - Pruski Sąd Ziemiański.

Q B W I E S C Z E N I E.

Dnia 7. IIIpca i dni następnych, pozostałość ruchoma (ozniaiłym JW, Antonim Gorczyńskim Prefekcie, składaiąca się z mebli 1 sprzętów domowych, porcelany, faiansow, szkia" bielizny i pościea, powozów i narzędzi, młodych koni sta«nrnowych różnego wieku, mł docianego bydła, dob-r , eh wrn węgierskich inacz) ńsrebi nych, oper sztychów iks ą>ek" sprzedawać sie b. dzie drogą pubh.zney aukcyi za gotową zaptatę Kurantem, we .wi Łukowie po-i OOOltJlKamm. Chęć kupna maiący zaprasjaią sie na rzeczony dzień o godzinie 8. zrana do dworu w Łukowu. Ro g o ź n o dnia 12. Czerwca 1817.

Królewsko-Pruski S$d Pokotu.

OBWIESCZENIF, Do dalszego wynaięcia domu pod Nrem 195> przy ulicy Kozicy poiożoneg) do Iąstywtg pięciu. Panien naleiącego, od Sgo Michała r. b> wyznaczone są dwa terrnina licytacyi, na jci i 22gt Lipca r. b. na które chęć maiących, zawsze o godzinie dziesiątey przed południem na. ratusz da Izby sessyonalney zaprasza.

P o z n a ń dnia 15. Czerwca 18 tj , Dyrektor miasta i Policyi, Czarno iv&ki.

Uwiadomienie.

Podpisany dowiedziawszy się o rozsianey wieści, iakoby niiał zamysł Instytut swoy edukacyiny znieść, ni e tylko o m y iako plonney zaprzecza, ale owszem ma honor W RodKicom i Opitktmonr cfonieśc, vi. dla wydoskonali nia tegoż Instyuitu, nowa, 1 r talentów 1 pilności znaną Guwernantkę 1 Haf tarkę przyiął. P o z n ań dwia 19. Czerwca rsi 7 r.

Tri mail, D. I . , - w rynku. N ro 6&.

Uwiadomienie Pod dniem 3r. Maia r. 2. wjywałem prawego właściciela pierścienia brylantowego A n10g.5c.-go wattować 100 talarów, a znalezionego przez pewne dziecko, ażeby się do nm.e wzglosu; gdy właścicielonegoi zualazłsię, zatem upraszam, ażeby mnie więeey w tym interesie nitobjrezać zapytaniami ustnemi lub piśmiennemu. P o znań dnia 27. Czerwca IS17JI h l g r «e n.

U W I A D O M I E N I E.

Mam honor donieść Wysokiey Szlachcie i Szanowney PllbIl zności, iż oberżę moią w Poznaniu neAulicy Wiocławskiey pod Nrem 244. dottd pou znakiem SłoAca znaną, przez rozmaite pobpszenia, sprawienie mebli i obmyśien e wszelkich wygód, na nowo urządził e m i takową nadal pod nazwiskiem "Hotel de Petersb o u r g" utrzymywać będę.( U praszam więc przeitidzaiące tędy państwa, iako tf ź szanownych sąsiadów, ażeny i w przyszłości zasczyca A mnie raczyli swoim zaiazdem, przyizt kaiąc naylepA zą nayśpiesznieyszą uelugę. A gdy dotychczas niektórzy goście nir by ii kontenci z moiey taxy, prsc-to odtąd zostawię kaidemu do wyboru ocenienie'moicb po i 'zaprowadzone poieplizen;a łaskawe m odwiedzaniem ranie wynadgrodzone zostaną. Upraszam takie, ażeby się nikt o naiem z domownikami nieukładał . Jestem na wszelkie rozkazy Szanownego Obywatelstwa. W miarę życzenia można także naymować stancye na mie siące, kwartały lub na cały rok z meblami. kttrol-/ Pryt/ery/t (Jarocki.

We wszelkich operacyach zębowych, tak co do wpraw'ania sjtucznych zębów poiedyńczo i całych rzędów, iako teź co do proszków, tynktur i potrzebnych tym końcem sczotcczek. do utrzymywania zębów w dobrym stanie, ofiaruie swe usługi i zabawi tu naydaley do dnia 2- L pca. Oświadcza przytim, iż dogadzaiac życzeniom, wynurzonym mu przez wiele osób, postanowił przybywać każdego roku dwa razy do Poznania. S. Wo lffsoh n z Berlina, Królewsko-Pruski approbowany i nadworny Dentysta JO. XiaźęciaK.adzi A dziwiłta, Namiestnika Królewskiego w W. Xicstwie Poznańskiem, mieszkańcy na ulicy Wroclawskiey w kamienicy Hrab. Wołłowicza pod Nrem 257 na pierwszem piętrze,

Uwiadomienie. Podaię się ninieyszćm do wiadomości public2ney, iż mddozorcę Mikołaia Diingel ? S o m p o l n a , który prze« czas nieiaki interęssami moiemi handlu drzewem dotyczącemi w Polsce zawiadywał, a któremu w ostatnich czasach powierzyłem był dopilnowanie lnttressu moiego względem zawartego z Królewska IzbA administracyiną dóbr koronnyctjg-w Warszawie kontraktu na pewna ilość drzewa sosnowego z lasów koronnych Ekonomii Brwilino , zusług moich zupełnie uwolniłem. Uchylam oraz ważność wystawionego przezemnie na wspomnionego Uiingela pod dniem \6. Sierpnia 1815 pełnomocnictwa na zakupienie pięciu tysięcy wyborowych sosien, oświadczaiac: iż iadnego a żadnego układu, któryby Diingel na móy Tachunek zawarł lub w przyszłości mógł zawrzeć, nieprzyznam i ręczyć zań nie będę. Szczecin dnia i. Cjerwca i817Ferdynand Lippe.

DONIESIENIE.

Gallerya n,oia z 125 figur złożona tylko iescze do końca C erwca widziana bydź n oźe. Dziękuig powtórnie naymocniey Szanowney Publiczności za dane mi dowody ukontentowania zwiedzaniem dotychczas moiey galieryi, i pochlebiam sobie, iż ta przez te ostatnie kilka dni również licznie odwiedzana będzie. Gallerya ta znayduie się w Hotelu Sa>kira na ulicy Wroclawskiey, otwarta, będąc od ctey ranney do iotey wieczorney. Widzieć także można znanego tuteyszego żyda szuwaxem handluiacego, Henszla Pomera, wnaturalney wielkos'ci.

Edward Lion,

Dyrektor.

(IpBEJI5IE3B)K)K5I 1 «Xa:K3B3EJII11 :EI113BaEJIH y Znany pod nazwiskiem H E R K U L E S A 51 3 PÓŁ N O C N E G O, sztukmistrz, Frank, S który w wielu wielkich miastach, także i :tI w Berlinie z rozkazu N. Króla, dał dowody S O swoiey sztuki, siły ciała i muszkułów, 1 na r a to nayłaskawsze uzyskał świadectwo, przybył g fj tu w podroży swoiey do Petersburga, i da M jg kilka t)lko widowisk. Jest on iedy ny ni 51 r\ w swoim sposobie, a Professor JPan WWzrA'S g poświadcza, iż siła (a raz się tylko w natu- 11 rze przytrafia. Przyzwyczaiony artysta oka - = L zywać tylko na teairach sw.j zręczność, źału- jy ie, iż z powodu zaięcia teatru tuteyszego przez dwa towarzystwa dramatyczne, zniewolony lest dawać swoie repiezentacye na 3 ulicy vVronieckiey, w domu Pana Kąiner3 cieiiiatha Aliillera. Pan Frank nie zwykł II łudzić samocbwalczemi doniesieniami; ow3 szem przestaie na odwołaniu się do Monitora M zroku 1813 - i do obydwóch gazet Berlińskich nr z dnia 30. Stycznia 1817. które go dostate:tI cznie Publiczności zaiecily. Dalsze sczegóły hl obeymuie afisz.

Dobra kondycya dla Guwernera.

Pewni Państwo w Królestwie Polskim pod Kuninem mieszkający, życzą sobie przyiąć do edukacyi trzech córeczek, (naj starsza ma lat II) dobrego Guwernera, posiadającego ięzyki polski, francuski i niemiecki, iakoź potrzebne wiadomości i nauki, i za to dobrą zapłatę, wygodne życie wieyskie ofiaruią. Dokładnieyszą wiadomość udzieli o tern W. T. Szumski, Nauczyciel przy Lyceum w Poznaniu. Doniesienie handlowe. Oprócz win Węgier- wielkich zwierciadeł, bardzo'wytwornych sprzęskich, białych i czerwonych Francuskich, Bur- tów angielskich na koń"--wierzchowe, pozłocanych gońekićh, Ryńskich i wielu innych gatunków, i platynowanych naczyń. Upraszaiąc o względy których, a osobliwie pierwszych, odebrałem zna- łaskawe przy rzeka słuszne ceny. czne transpoita, także w mym handlu dostać moLewin Praeger, żna nayprjednieyszego Porteru i Piwa Angielskiew rynku w kamienicy JP. Cugo świeżego, wszelkie gatunki Araku, naygukiernika Keslera, pod N rem stownieysze tbrtepiana Wiedeńskie, i prawdziwa wodę kolońską, z któremi wszystkietni towarami 53 na pierwszem piętrze. polecam się przyrzekane nayumiarkowańszą cenę. Poznań dnia 24. Czerwca 1817.

Stsnisław

PoweIski,

Doniesienie handlowe. Opatrzywszy się w świeże gaiunki win Francuzkich, Węgierskich i Reńskich, donoszę o tern Szanowney Publiczności nayuniźeniey z tą uwagą, iź oprócz zewnętrzney przedaźy urządziłem takie izbę do przyimowania gości na wino.

Fryderyk

Bie leJe Id.

Poniesienie handlowe. Niżey podpisany donosi, iź znany dotąd pod firmą Ryczkowo handel do niegdyś JP. Tubiaszewskiego kamienicy w rynku pod N e m 47 przeniósł, i zaleca się zarazem nowo gatunkowanym hollenderskim i śląskim płótnem, kita ykami wszelkiego gatunku, od naypoślednieyszego aź do nayprzedn<eyszego, za słuszne ceny. Mendel, Schiff.

Doniesienie. Prostopadle i płaskie Wiedeńskie F o rt e p i i a n a z bronzetn i bez niego, iako teź miękie wody uieprzepusczaiące kapelusze kastorowe sprowadzili

J. Horn et Freudenreich.

Doniesienie. Skład Fortepianów, Gitarów 1 innych instrumentów muzycznych, muzyki 1 wszelkich gatunków stron u Karola Antoniego Simon, w P-oznaniu na Wodney ulicy pod N rem 186,

Doniesienie. N iźey podpisany zaleca się Szanowney Publiczności na czas Sto Jański pięknym składem gustownych Berlińskich Mebli z machoniowc-go i brzozowego drzewa, pięknych krzesełek modnych trzciną wyplatanych, dobrych

Doniesienie. Handel Szmedyku wdowy i komp.

w Poznaniu, przednią żółtą nanfcę saską, sztukami w nadzwyczaynie niskiey przedaie cenie, oraz donosi, iź, z powodu zupełnego podobieństwa znanego powszechnie wizerunku s. p. J. O. Xiecia Poniatowskiego, kilka iescze exemplarzy po Zło« tych 3 O do zbycia posiada.

J. L. P łoek, Fabrykant meblow w Poznaniu,zaleca się Szanowney Publiczności wielkim zapasem rożnych nowych mebli mahoniowych i innych drzewianych, pięknemi fortepiianami, róźnemi ozdobnemi bronzowanemi paiąkami, lustrami w naynowszym guście, i t. d. Można mieć wszelkie meble w bronzie i bez tegoż. Skład iego w rynku w kamienicy W. Heinricha pod Nrem 56. Rzeczony Fabrykant przy:muie takoż zamówienia na wszelkiego gatunku meble, które w krótkim czasie gotowe dostawia, przyrzekaiąc nie tylko dobrą 1 trwałą robotę, ale teź i naysłusznieysze ceny.

Doniesienie. Dwie bardzo piękne rośliny orano żeryine, iako to: Jucca Clementosa i Jucca Gloriosa, są do sprzedania w ogrodzie JPana Trepp, machera na Grobli. Bliższą wiadomość powziąść można u dzierżawiącego tenże ogród JPana IPel/era.

Donhsienie. Para nowych pistoletów bardzo pięknego układu ze sławney fabryki F. A. Kuchenrettera, iest do przedania u J. H. StejJensa w rynku pod Nrem 44. . . Saint Cyr rekomendute się .Przesw-iemey Publiczności iako ma na sprzedaż szale, chustki Tu-reckie róźney ceny i gatunków, ktoby sobie życzył kupić znaydzie wyż wyrażonego w Hotc'u pod Słońcem przy ulicy Wrocławskiej pod Nrem 3. na parterze.

Doniesienie. W przyieranem mieyscu położona posada, 6 md od Gwiezna a 3. mile od Bydgoszczy, w małem rftiastec2kuSzla, .heckiem nad N otecie, składaiąca się z zanudowań mieszkalnych i gospodarskich, ogrodów owocowego» iarzynnegp i polnego, z oddz einą zagroda, ieet do sprzedania Z wolney ręki za słuszna «enę i pod takitmiź .warunkami lub w niede

Do sprzedania Z wielkim awantaiem dla hupuiących. Dóbr»wsie Lipieze, Wroniawy, GozdoWcfcOkndry, w Powiece Wartskim w Woiewództwie Kaliskiem, K rciJ estwiePołskiem, trzy mile od iniasia Kalisza, tizy od bieradza i półtory od miasta Warty położone, są z wolney ręki do sprzedania. Dobra te składaiąsię ztrzech folwarków lotend . ów, obeymuiących wsobif Gospodarzy 36, le żą na trakcie prowadzącym z Kalisza do War szawy; maą. w każdym polu wysiewu korcy Warszawskich A85» oprócz pszenicy, ktorey sięwysiewa picy 50 ; pastwiska i łąk z wielkim dostatkiem, boru na swoią potrzeb ziożnego gatunku drzewa, owiec na tychże folwarkach tzvrna się sztuk i OO, pomiędjy borem' znayduie się Hiszpańskich gruntowych sztuk 500;. krów trzyma się larem i zuną sztuk 200, pomiędzy któremi znayduie się gruntowych 20. Oprócz tego znayduie się na gruncie różnego gatunku inny inwentarz" iako tot konie fornalskie, woły ir. d.; znayduie się w tychże dobrach także gorzt Ima o trzech garcach, z których zab'seva ieden bt czek 7, a dwa mnieysze 04 1 5 beczkach; mielcuch, wiatrak, propinacyą znaczną, iakoliteź ogródstatku KqpCa rJo puscztenia durni wiej mierze. P o z n a ń dnia 34. Czerwcaw aręrlę.

Zawis.

Ah tg r e e n, nij ulicy Wrocławskiey Nro 547.

Bydło i S -przęty gospodarskie do przed anta. W Chełmie pod Pniewami sprzedawane będą duia 7. Lipca r. b. woły robocze, krowy doyne, konie fornalskie, wozy okowane i różne Sprzętyj gospodarskie, sposobem dobrowolney bcytacyr. Chęć kupna maiący zechcą się dnia tego w Chełmie zgromadzić, gdzie po złożeniu naywiekszcy offerencyi, zalicytowany obiekt natychmiast wydanym zostanie»

Włoski w Ljipiczach a sad w Wroniawach maiątei dobra. Szacunek tych dóbr stanowi się 450000 Zł. Połowa tey summy szacunkowe y z opłaty procentu, przy gruncie pozostanie, o drugiey połowy, uypła tę, iakolitrż o całkowityszacunek, układ przy ugodzie nastąpi. Dobra te luboh są w dzierżawie, w każdym rokxi Bzh.rjaua;a odstąpić obowiązany, i sprzt-daiący natychmiast oddanie possessyi zapewnia Ktoby sobie życzył kupna, ma się udać do JW. pajj szeiiskiego, Prezesi Rady Powiatu Obornickiego, medalem zasługi ozdobionego, Dziedzica Gt mbic port miastem Rogoźnem jmeszkaiącego, ktoiy ochotę maiących kupna zapewnia, iż w każdym czasie, w mieyscu mieszkania w wsi Gembieach dziedzicznty znayduie się. I nadto uwiadomią, iż listy adressowane pocztą przt z Poznań, Rogoźno, w Gembieach rąk hgo doydą, i wezwany, do miasta Pozna,- ia dla ostatecznie uczynienia ukła.u zjechać zapewnia. - Nakoniec «stizega się, iźoJW. PajfSzeajsA;m ezęsio bawiącym w Poznaniu, dowiedzieć się można od W. Gumpeita, Konsyiiarza Regencyi Poznańskiey, na ulicy Wilhelmowska zwana w Poznaniu mieszkaiącego. teyszego Hadcy Maeyskiego J Fana Wiliinga, a położony przy iydowskiey g,oize, z wolney reki sprzedanym zostanie, składa się tenże z dwupiętrowcy kamienicy nie ze wszystkiem iescze wykończuney w 9. okien z frontu, znacznego podwórza 1 blisko morgę obszernego pia<_u na ogród na niegdyś pogrztbt;wisku zydowiilciern, niemnicy z pobocznego róuni tż murowanego budynku, przynoszącego teraz 160 tal mtraty z naymu i należącego doń małego sadu, sraitn i t. d. W przypadku wyka zania środków ukończenia głównego budynku 'W części lub w całości, grunt ten za małym zadatku m nabyty bydź..może, albowiem wierzyciel maiąc pewność puiikiuałnege prowizyi opłacania, chce pozostawić na nim suuunę hipotc czule zapisaną. Maiący dchotę nabycia tego gruntu zechcą się zgłaszać u podpisanego w godzinach rannych az do a lub z południa

DZIEŁA MUZYCZNE

Drukarni De ker a l w Poznaniu.

Kompanii

Na skrzypce.

Belleval, C, Sonate pour 2. Violons 12 dgr.

Bruni, B., Six Duos de Violon pour les commencans Op. 34. .16 dgr. Compagnoli, B. 6. Duos pour 2. Violons pour l'utilite des jeunes Amateurs, Opus iĄ. .1 T al. 8 dgr.

- 3.Duos pour 2. Violons Op. 19. 1 Tal. 8 dgr.

- Recneil de 101 Pieces facilles et progressives pour le Violon. Opus 20. Liv. 1. et 2. a 1 Tal. Durand, A., 3. Duos pour 2. Violons Op. 2.

Liv. ! . . . . .1 Tal. 8 dgr.

- Dito dito Liv. 2. 1 Tal. 8 dgr.

Lipiński, C 2. Polonaises pour le Violon av.

aecomp. de i'Orchestre Op. 6. 1 Tal. · - Siciliano varie pour le Violon av. aecom.

d lun second Violon, Alto et Basse. Opus 2.. .10 dgr.

· - Deux Caprices pour le Violon. Op. 3. 1 TaL Polledro, Concerto p. le Violon Op.-3. 2 TaL Bode, Kreutzer undBaillot. Violin-Schule des Conserwatoriums der Musik in Paris. Neue vermehrte Ausgabe .... 2 Tal.

- Exercices pour le Violon dans tont le Positions et 50 Variat. sur la Gammę 1 Tal. 16 dgrod i aż d 03, gdzie dalszą powziąść mogą wit; domość .

Fryderyk Pupkę, rnieszkaiący na Rybakach pod Nrem 97. w kamienicy Pana Pupkę.

Uo przedania są dwie kamienice przy ulicy Wodney pod liczbą 169. i 170. położone z stay!)ją i podwórzami, naywigcey datącemu. Do licytacyt wyznaczone są trzy terminy przed Ur. Kropiwnickim Notaryuszem, to iest, na dzień 3.

loty i 1 jty Lipca r. b. zawsze po południu o godzinie 3 w ka-mienicy pod liczbą 170. O warunkach kupna, można się każdego czasu, u rzeczonego N otaryusza, lub syna właścicielki w kamienicy pod liczbą 170. dowiedzieć. P o z n a ń dnia 2 O . Czerwca 1817.

Romberg, A. 3. Polonaises et Fantasie pour deux Violons, Viola et Violoncelle Op. 34« .2 Tal. 8 dgr.

- Capriccio per il Violino con acc. di 2. Violitri, 2. Flauti, 2. Oboi etc. Op. 34. 1 Tal. 16 dgr.

Roniberg, B. tjuatuor pour 2. Violons, Alto et Violoncelle Op. 23. N O. 5. 1 T al. Ą dgr. Dito NO. 6. ...... 1 Tal. 4 dgr.

- Dito NO. 7. .1 Tal. io dgr, - Sinfonie a grandę Orchester Op. 28. 2 TaL 18 dgr.

Spontini, G. La Vestale en Qnatuors pour 2, Violons, Viole et Basso. .2 TaL Veichtner, 24 Fantaisies pour le Violon Op, 7. Liv. 1. et 2. a. .18 dgr.

Hahn, G.Duo Concertant pour Violon et Viola .1 TaL Kaczkowski, J. Rondeau a la Polonoise pour le Violon avec aecompag. de r Orchestrę Op. 9. 1 Tal.

-- 2. Duos concert. Op. io'. 1 TaL - Duo pour le Violon et Viola Op. iĄ. i6dgr.

- Duos p. 2. Violons. Op. 16. i Tal. 8 dgr.

Krommer F.. 3. Duos pour 2. Violons Op, 94» .1 Tal. 12 dgr.

Libon, Premier Re-cueil d'airs Svaries pour'le Violon seul avec aecom. d lun second Violon, Alto «t Basse. O p. 8. .18 dgr.

Praeger H., Trois Duos pour a. Violons Op.

16. ... .1 Tal. 12 dgr.

Bunte Sixpetites Duos pour 2. Violons. 18 dgr Je Violon aVe acc. d'unViolon, Viola et Basse.

Op. 23. . .16 dgr.

Gotze, C. Quatuorbrillant p. 2. Violons, Viola et Violoncelle. Op. 2. 1 Tal. Leir, F. AirPolonois, varie p. 2. Violons, Viola et Violoncelle. .18 dgr. Libon, Ph. Concerto p. le Violon av. ac comp, de l'Orchest. NO. 6. 1 Tal. 12 dgr. Moralt., J. B. Sinfonie a grand Orchester. G.

dur. .2 Tal. Spring, M. Fantaisie p. le Violon av. accomp.

de 2. Violons, Viola et Violoncelle 20 dgr. Zeuner, Ch. Quatuor p. 2. Violons, Viola et . Vcelle. Op. li .l Tal. 8 dgr.

Fesca F. E. Quin tetto p our 2. Violons, Violes et Violonc elle O eu v. 1 T al. 16 dgr.

Na Fortepian.

Berwald, J. F. Grande Sonate pour le Pforte avec Violon oblige Oeuv. 6. 1 Tal, Field, J. Romance pour le Pforte. . Ą dgr.

Nicolo - Isouard, Ouverture de [opera Jocoftde .. .8 dgr. Biotte, P. J. Ouvertiire de [opera: Jean de Paris par Boieldieu arrange K Ą niains 16 dgr.

Winter , Ouverture de [opera Zaire, K Ą mains. .16 dgr.

Prócz powyższych, znayduie się zapas wielu innych dzieł tak na różne instrumenta iako teź do śpiewania.

OBWIESCZENIE ttuglgdem łegorocznich ćwiczeń w strzelaniu artylleryi u> Poznaniu. J. Nro. 1259. 2 Czerwca 17.

Ponieważ do ćwiczeń artylleryi wstrztlaniu z dniem 1. Lipca r. b. rozpocząć sie maiacych, przeznaczona została okolica piasczysta po prawey stronie wsiów Koziegłowy i Kicina leżqca, zapobiegając przeto iakiemu niesczescki, zamykaią się na czas ćwiczeń dotychczas niepewny następujące trakty, to iest; trakt 2 Poznania do Kicina przez Głownu lewa strona tarnteyszych gór i trakt przez same góry do Kicina prowadzqcy, tudzież droga z Jumhowa do Kozichgłów. Podróżni udaiacy się w tę okolice, powinni sie przeto trzemać drogi od wsi Główny po lewey stronie gór przez Koziegłowy prowaAacey, tak tam iak i napowrót, «dsuiac sif do wskazówek wystawioney w tey okolky straży artylleryiney. P o z n a ń dnia 27. Czerwca 1817.

Królewsko-Pruska Regencya Pierwszego Wydziału.

B a u m a n n.

Pewien Francuz, średniego wieku, nieżonaty, posiadaiacy nIeco iezyk polski, stara sie o mieysce na Guwernera, lektora lub bibliotekarza. Bliższą, wiadomość powziaść można u W. JXiedza Professora A n t o s z e w s k i e

'4>Jll

Powyższy artykuł jest częścią publikacji Gazeta Wielkiego Xięstwa Poznańskiego 1817.06.28 Nr52 dostępnej w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku. Właścicielem praw jest Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu.
Do góry