PATENT SUBHASTACYJNY.

Gazeta Wielkiego Xięstwa Poznańskiego 1831.05.09 Nr105

Czas czytania: ok. 3 min.

Do publicznej sprzedaży wsi Dobieszewie W powiecie Mogiiińskim położonej, sukcessorów niegdy Antoniego Złotnickiego własnej, wyznaczyliśmy na żądanie realnych wierzycieli powtórny termin na dzień a. Września r. b. przed Deputowanym Wielmożnym Biedermann , Sędzią Ziemiańskim, z rana o godzinie Qtej. w Izbie naszej injtrukcyinej.

Termin ten chęć mającym i do posiadania edatnym nabywcom z tym oświadczeniem podaje się do wiadomości, iż po zrewidowaniu taxy wartość na 181467 Talarów 20 srebrnych groszy okazała się. Zarazem zapozywa się z pobytu swego niewiadomych realnych wierzycieli, jakoto: A) Anna z Złotnickich owdowiała Mękarska; KJ* Piękne, soczyste, słodkie messeńskie b) Antonina z Złotnickich Wolska; apelzyny, sztuka po 3 sgr. do 2\ sgr.; c) Bonawentura, Jakob, Katarzyna i Salomeą świeie zielone pomorańcze, sztuka po i\ sgr.; również rodzeństwo Boruccy J bardzo dobre ' . . , k . tak SWIeze messens Ie cytryny, d) Ur. Trzcińskiego małżonka igo ślubu Bo- k ... k t . . d ' .. . k . s rzynIamI, la o eI pOle ynczer, nIemnIe] . ruc a, .... świeży hołlenderski ser z słodkiego mleka i Iżby w powyższym termInIe hcytacYInym praw . d .. l . k d .

.. ... . ,majprze nIe]Szą o IWę prowanc ą sprze a]e swych dopIlnowah, z tern zagrozenIem, IZ n ade r m. a rk o a n C h ce n ac h . . .. . lk ... d w U I W Y w razIe niestawIenia nIety o że najWIęcej a- J H P . . d . d .. . l . . eiser, ]ącemu przyerzenIe u zIeIonem zostanIe, a e k.. r N nadto, po urzędowem złożeniu summy ku- przy szero lej u ICY r. 113. pnej wymazanie wszystkich zaintabulowanych jakoteż spadłych długów, a to ostatnich bez produkowania na ten koniec potrzebnych in- Ceny zboża na Pruska, miarg 1 wagę strumentów nastąpi, Gniezno, dnia 3r. Marca 183F.

Królewsko-Pruski Sąd Ziemiański.

na które ochotę kupna mażących z tern oznayinieniem wzywamy, ii naywięcey daiącemu przybitem będzie, skoro prawne przyczyny na przeszkodzie niebędą. - Taxa i warunki w naszey Registraturze przeyrzane być mogą. Poznań dnia ii. Października 1830Królewslco - Pruski S A d Z ie mi ań ski .

OBWIESZCZENIE Względem jarmarku na wełnę w Szczecinie, Tutejszy jarmark na wełnę odbywać się znoWU będzie, tego roku, wd, 14., 15. i 16. Czerwca. Jarmark ten zajmuje środek między Wrocławskim, który się już. dnia 6, Czerwca ukończy, i Wrocławskim, który się dnia j g. Czerwca łącznie", tak, ii tym sp«sobem dogodny pozostaje czas dla kupujących, do przybycia z W r 0cławskiego na tutejszy, jako bei dla przedających i kupujących, do zdążenia jeszcze na Berliński jarmark, gdyby im na tern zależało.

Przedsięwzięte będą i tą rażą należyte środki, aby publiczność jarmarkowa miała wygodę w obrotach handlowych, a tutejsze instytuta pieniężne, równie jak i znaczniejsze domy han« dlowe mieć będą dostateczne fundusze, aby dogodzić wszelkiej potrzebie pieniężnej i realizować assygnacye. Korzyści z położenia miasta naszego także pod względem wełny, mianowicie iź takowa zaraz tu stąd może być do miejsc przeznaczonych przewożoną wielkiemi okrętami morskiemi, po Odrze na dół, na morzu, i pokrytemi wielkiemi łodziami wzgórę, - sądzimy, ii są dostatecznie wiadome; a spodziewając się, że i tegoroczny jarmark zaspokoi kupujących i przedających w poiądanym sposobie, zapraszamy nań liczną publiczność. Szczecin, dnia 19. Kwietnia 1 S31.

Kommissya jarmarku na wełnę.

Ruth. Ebert. Ii. W Schultze. Gribel. Lemonius. Dewitz. Muller, Rumschoettelw Poznaniu. Dnia 6. Maja i83t Tal. ćgr. ten. do 1 : .

1 10 I 4 1 la 1 13 20fen. , 6 6 6

Tal o

Igr.

37 27 13 5 17 17 25

Pszenica.

Zyto .. Jęczmień .

Owies .

Taterka Groch . . .

Ziemiaki . .

Siana cetnar a 110 ff.. Słomy kopa a 1200 fT .

Masła garniecmm I I 1 I 6 6 2 22 x

Powyższy artykuł jest częścią publikacji Gazeta Wielkiego Xięstwa Poznańskiego 1831.05.09 Nr105 dostępnej w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej dla wszystkich w zakresie dozwolonego użytku. Właścicielem praw jest Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu.
Do góry